נפטר בגרמניה, לאחר מחלה ממושכת אבי עופרים או בשמו האמיתי אברהם רייכשטט שהיה אחד מצמד 'העופרים' כתבה: רונית קיטאי. צילום: פול מלינג*

כמו סינדרלה בחצות זכה אבי עופרים בכל הטוב והיפה שבהצלחה עם השיר 'סינדרלה רוקפלה' והשילוב בין הקולות שלו ושל אסתר (זייד) עופרים פירסם אותם בעולם ובעיקר בגרמניה לשם עקרו וזכו להצלחה רבה. עם אשתו הראשונה , אז חברתו, אסתר זייד שהתפרסמה כאסתר עופרים, הוא הגיע למפעל הסריגים של אבי, יצחק רוטנברג ז'ל

פורסם ב: 04/05/2018 17:20

אברהם רייכשטט הוא אבי עופרים ז'ל ובני ברמן ז'ל בהופעה משותפת על הבמה במסיבת הפתעה לאחי, פרופ' יעקב רוטנברג ז'ל. צילום פול מלינג
הם באו לשם כדי שאבי, יצחק רוטנברג ז'ל, מנהל סניף 'כללית' (אז קופ'ח של ההסתדרות.ר.ק.) אז מעצב אופנת סריגים ובעל חנויות מפעל 'הדר' ,יעצב ויסרוג להם בגדי ריקוד לצורך הופעה ושמר על קשר עם אבי המנוח גם שנים רבות לאחר מכן. כך הכרתי אותו. 'הקטנה' הוא כינה אותי. לימים הכרתי גם את אחיו שמעון רייכשטט שהיה ה'סנדויץ' במשפחה ואת האחות הקטנה שלהם נעמי כהן שנולדה מספר שנים אחרי שמעון שהיה תמיד האיש מאחרי הקלעים והבמות.

לפני שנים רבות כאשר עשיתי מסיבת הפתעה לאחי הבכור, פרופ' יעקב רוטנברג ז'ל שהיה אז דיקן הפקולטה למדעי המחשב בקווינס, ארה'ב, הוא העניק הופעה שלו כזמר, כמתנת יום הולדת עבורי. אבי רייכשטט שריגש את הקהל לאחר שנים רבות בהן לא הופיע בארץ וזה קרה כאשר ערך כאן ביקור מולדת. הוא אף פעם לא שכח את עזרתו של אבי, יצחק רוטנברג ז''ל, שהעניק לו את בגדי הריקוד במחיר עלות ממש ואבי המנוח יצחק רוטנברג ז'ל היה גם מזכיר סניף יוליוסבורגר של 'כללית' בעבר הרחוק.

אגב אבי עופרים ואסתר (זייד לימים אסתר רייכשטט) עופרים לבשו בגדי ריקוד להופעות שלהם העשויים מ...צמר . היום מן הסתם הם היו מתעלפים מחום ולא רק מחום תגובת הקהל. אבי רייכשטט זכר שנים של עזרה מכל הלב מצד אבי וגם כשאבי לא היה בחיים הוא לא איכזב אותי ואמר שיהיה לו עונג להופיע באמפיתיאטרון באכזיב. הוא הגיע לשם עם רעייתו השניה , אם שני ילדיו, וריגש לא רק אותי אלא את כל הקהל שהיה במקום 650 אנשים, שחלק מהם הגיעו ללא כל בושה, בלי הזמנה ורק על סמך העובדה ששמעו שיהיו באמפיתאטרון אח'מים רבים.

בין המוזמנים האישיים שלי היו חברי כנסת, ראשי ערים ועוד סלבריטאים רבים שאתם הייתי בקשר. בני ברמן ז'ל שהנחה ושר היה האחיין של אחד ה'בוסים' שלי בחברת הדייג ותעשיית השימורים 'יונה' ולא היה שיר שהוציא שלא טרח להשמיע לי אותו קודם לכן בטלפון כדי לבקש את חוות דעתי. תבל'א הופיעה אז גם הזמרת הבינלאומית הנפלאה מאיה קזביאנקה שקצת נעלמה מהרדאר בשנים האחרונות.

לי אישית היה עצוב לשמוע על מותו ותמיד אזכור את קולו וטוב לבו. למסיבה שערכתי לאחי המנוח ושעליה אמר שזה היה היום המאושר ביותר בחייו, הזמנתי חברים שלו מאז הילדות ועד לשנים האחרונות שלו. הקרנתי את הסרט 'רינונים' עפ'י התסריט שלי שנכתב לספר –רומן שראה אור באותם שנים, כן. כמו שם האתר בו אתם גולשים. מדובר בענקי עולם המוסיקה שאינם עוד. היתה תצוגת אופנה עם דוגמניות צמרת של אותם ימים ואחת מהדוגמניות היא כיום רופאה ידועה ועדיין יפהפיה וגם נשואה לרופא בכיר, יפה תואר גם כן ומוצלח. אגב אבי רייכשטט התחתן שלוש פעמים אך תמיד זוכרים את אשתו הראשונה כי אתה התפרסם בארץ ובעולם. מסתבר שגם אבי רייכשטט הוא אבי עופרים חשב שזה היה ערב מיוחד שאותו חרט בזכרונו שנים לאחר מכן. יהי זכרו ברוך!
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רינונים :
*   מעצבת האופנה אילנית מזרחי חגגה במסיבת...
*   בחמישי החולף חגגה כוכבת הטיקטוק מאיה...
*   מי שתה ביחד קפה טורקי 'עלית'? צילום:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים