פרופ' ז'אן סוסטיאל התמנה למנהל המחלקה הנוירוכירורגית במרכז הרפואי שיבא (תל השומר). כתבה וצילמה: רונית קיטאי

פרופ' ז'אן סוסטיאל שתרומתו למחקר במדעי המוח במסגרת הפקולטה לרפואה בטכניון, הפכה אותו למומחה בעל שם עולמי, הביא לפני ארבע שנים לפריצת דרך גם במחלקה החדשה לנוירוכירורגיה שהקים במרכז הרפואי לגליל בנהריה ובכך גרם לגל של פציינטים שנהרו לבית חולים זה מרחבי הארץ. עכשיו זכו בביח'ל שיבא ב'קוסם', כך הוא מכונה

פורסם ב: 08/03/2017 11:08

פרופ' ג'אן סוסטיאל. צילום :רונית קיטאי
 

 
פרופ' ז'אן סוסטיאל השלים את לימודי הרפואה באוניברסיטת טולוז בצרפת ולאחר עלייתו ארצה, התמחה בנוירוכירורגיה במרכז הרפואי רמב'ם בחיפה. לאחר השתלמות במיקרוכירורגיה בבית החולים הנוירוכירורגי ורטהיימר בליון, החל לעבוד כמומחה במחלקה הנוירוכירורגית ברמב'ם, כשתחום עיסוקו הוא מיקרוכירורגיה של המוח עם דגש על ניתוחים של בסיס הגולגולת מצד אחד וניתוחי עמוד השדרה מהצד האחר.


לפני כארבע שנים הקים פרופ' ז'אן סוסטיאל מחלקה חדשה לנוירוכירורגיה במרכז הרפואי לגליל, אשר נתנה מענה כולל בתחום הנוירו-כירורגי, נוירו-וסקולארי ומחלות עמוד שדרה. פרופ' סוסטיאל וצוותו המסור הצילו את איכות חייהם של אין ספור אנשים מיואשים שרופאים אחרים צפו להם חיים של שיתוק וניוון, והם פעילים עד היום ולא שוכחים לרגע בחייהם בזכות מי הם חיים את חייהם. בתקופה קצרה זו, המחלקה בראשותו של פרופ' סוסטיאל קיבלה הכרה להתמחות בנוירוכירורגיה והפכה למחלקת הוראה במסגרת הפקולטה לרפואה בצפת והגיעה לנפח של 800 ניתוחים בשנה.  

במקביל לעבודתו הקלינית, פרופ' ג'אן סוסטיאל תרם תרומה משמעותית למחקר במדעי המוח במסגרת הפקולטה לרפואה בטכניון והפך לחוקר מוביל בפגיעות מוחיות ומנגנונים מולקולאריים של מוות נוירונאלי לאחר חבלות ראש. הוא הקים את המעבדה לחקר פגיעות מוחיות בטכניון ותוצאות מחקריו פורסמו בכתבי עת בינלאומיים רבים והוצגו בכנסים ארציים ובינלאומיים.פרופ' סוסטיאל בן 56, נשוי ואב לשלושה.

לכתבה קודמת על פרופ' ג'אן סוסטיאל הקליקו כאן:

http://www.rinunim.co.il/Article.php?CatID=7&Page=1&ArticleID=40384&q=סוסטיאל
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   עלי שעבי בן 73 ממג'ד אל כרום שליד כרמיאל...
*   מהחושך אל האור בחג האורים .כך מרגישים...
*   איכילוב Well תציע בדיקת PCR לחוזרים מחו'ל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים