'תָּמָר וְאִיתָמָר בֵּין שְׁבִילֵי הַכְּפָר' מאת אסנת גואז.איירה: מטר גב. הוצאת 'פופרייט'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אבי גב

זהו ספר קסום המיועד לקטנטנים ועד גיל 6 עם מסר לחינוך הדור הצעיר לאכילת ירקות וליצירת סלט ירקות מכל הצבעים למען בריאותם. לא רק חינוך יש כאן אלא גם סיפור מרתק מאחורי כתיבת הספר והאיור שמאחוריו מטר גב,בתה הבכורה של הסופרת אסנת גואז שהספר הזה הוא מתנה ליום הולדתה ה-50. מזל טוב!

פורסם ב: 09/08/2019 17:02

אסנת גואז. צילום : אבי גב
אסנת גואז דוברת ויועצת תקשורת,בעלת MA בתקשורת נולדה בחיפה והתגוררה בקריית ביאליק עד לגיוסה לצה'ל. אסנת כיום תושבת ירושלים, נשואה לאבי גב, ואם לשלוש בנות אשר בתה הבכורה מטר גב איירה את הספר.

אסנת גואז מרצה ומנחת סדנאות סטוריטלינג. מספרת סיפורים עסקיים (Business Storyteller) ומחברת ספר ההדרכה והעיון 'התחילו לספר!'; מוסמכת (M.A.) בתקשורת ובעיתונות מטעם האוניברסיטה העברית.

'תָּמָר וְאִיתָמָר בֵּין שְׁבִילֵי הַכְּפָר' הוא ספר הילדים הראשון שלה ומהדימויים שבו אפשר ללמוד על תחומים שונים בחיים ולתת דרור לדמיונם של הילדים.

אסנתכתבה את הספר 'למגירה' וכמעט שם גם נשאר הטקסט אך למעשה הוא 'נמצא' בבוידם. הסיבה היא כי בסוף יולי 2017, אסנת מצאה בתוך תיק שחור, כבד ומאובק ששכן עמוק בבוידם, מעטפה גדולה ובלויה ובתוכה הטקסט של הספר. אז היא נזכרה שאת הנ'ל היא שלחה לעצמה בדואר רשום 15 שנים קודם לכן כאשר מטר בתה הבכורה היתה בת שנה.

כאשר מלאו למטר גב 16 שנים היא לא חיברה לה שיר בנוסח 16 שנים מלאו לנערה, אלא הגישה לה את הדפים הכתובים ושאלה אם תסכים לאייר את הספר שהיא מתכוננת להוציא. לא היתה צריכה לבקש ממישהי מתאימה ביותר כי מי אם לא היא בחרה בחמש יחידות באמנות לבחינות הבגרות?

מטר התלהבה והסכימה לבצע והנערה המוכשרת הזאת שלקח שנה מרגע שאיירה ועד שהספר יצא לאור כשהיא כבר בת 17 היא כבר בוגרת י'ב והאיורים שביצעה לספר 'תמר ואיתמר בין שבילי הכפר' הוגשו על ידה כפרויקט גמר לבגרות חמש יחידות באמנות בבית הספר היוקרתי ליד'ה שליד האוניברסיטה העברית בירושלים.

תודו שזה לא סיפור שגרתי של כתיבת ספר ואיורו. אסנת גואז מסכמת זאת כסגירת מעגל אישית בחייה: 'זה מוכיח יותר מהכל שגם אם אנחנו מוותרים על חלום, החלום לא בהכרח מוותר עלינו'. בקיצור יצא חלום של ספר ילדים. הספר מנוקד אך אינו ממוספר.74 ש'ח בהוצאת 'פופרייט'. להשיג בקרוב מאוד בחנויות הספרים.

להזמנת הספר ברכישות מרוכזות בלבד שלחו מייל להוצאה לאור פופרייט:


osnatgoaz@poprie.co.il
אסנת גואז ובתה הפעוטה מטר גב שאיירה את הספר שכתבה אמה במלאת לה שנה. צילום :אבי גב

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'ניצנה' רומן מתח מאת: אביחי אורן. הוצאת...
*   'כמו שאת' מאת אושרית שטרית. הוצאת 'יהלומים'...
*   'לא רצויה' מאת אמילי ציבושניק. הוצאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים